Poprawny CSS!

SIEĆ STRUKTURALNATo swego rodzaju system uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego (uproszczona sieć teletechniczna) przewidziany do szerokiej gamy zastosowań. Umożliwia on tworzenie sieci komputerowo - telefonicznej z możliwością dołączenia innych urządzeń. System okablowania strukturalnego to produkt złożony z wielu komponentów pracujących w jednym systemie i spełniających wymagania określonych norm, służących do budowy pasywnej infrastruktury kablowej niezależnej od specyficznych zastosowań.


Można powiedzieć, że sieć strukturalna, to bardzo prosta odmiana instalacji inteligentnej wyposażonej w dedykowaną sieć elektryczną z odpowiednimi zabezpieczeniami, wydzielonymi gniazdami (typy DATA), często wyposażonej w system zasilania awaryjnego (UPS).


Podstawowym medium transmisji sygnałów w okablowaniu strukturalnym jest czteroparowa skrętka. Oznacza to że w jednym kablu biegnie 8 przewodów miedzianych podzielonych na cztery wyróżnione pary. Specjalna budowa kabla pozwala na niezakłóconą transmisję sygnałów o dużej częstotliwości.


Ponieważ ze względów technicznych maksymalna długość kabla łączącego przełącznicę z gniazdem (skrętki) może wynosić 90m , to w wypadku większych budynków konieczne staje się budowanie kilku przełącznic. Wtedy dla zachowania jakości sygnału stosuje się kable światłowodowe, które przenoszą sygnały o bardzo dużej częstotliwości na większe odległości. Medium transmisyjnym wykorzystywanym do budowy tych kabli jest specjalnie wykonane pojedyncze włókno szklane.


stru_1 stru_2 stru_3


Poniżej przedstawiamy przykładowy oferowany zakres prac. Chętnie jednak zmierzymy się z każdym innym ciekawym zadaniem ...


- sieci komputerowe lokalne LAN, miedziane i światłowodowe.

- instalacja i uruchomienie z oprogramowaniem.

- dedykowana sieć elektryczna, z doborem zabezpieczeń.

- systemy zasilania awaryjnego realizowane za pomocą urządzeń UPS.

- modernizacje i rozbudowa, instalacja urządzeń aktywnych.

- stały nadzór eksploatacyjny, opieka serwisowa, pomiary strukturalne.

- naprawy osprzętu, wymiana części.

- naprawy komputerów, urządzeń peryferyjnych i sprzętu telefonicznego.

- serwis telefonów, faksów, urządzeń wielofunkcyjnych.

 


 

© 1992-2021 TKKJ-System, wszelkie prawa zastrzeżone
O FIRMIE WYKAZ PRAC REFERENCJE CIEKAWE LINKI KONTAKT